Dovolená na motorkách 2011 - 5.část

2. dubna 2012 v 16:22 | Olan |  Z cest
Zdravím,

Konečně jsem se dostal ke slibované páté části z dovolené na motorkách. Cesta byla naplánováná Chorvatsko, Slovinsko, Itálie, Rakousko, Německo a ČR. Hlavním cílem cesty byl GROSSGLOCKNER.

Cesta z Chorvatska probíhala perfektně, až na neplánované hodinové zdržení v ubytovně z důvodů extrémního deště. Po hodince se počasí umoudřilo a kromě menších přeháněk nás žádný větší slejvák nepotkal. U Chorvatských hranic se naše parta rozdělila, jelikož dva účastníci chvátali domů.

Já s kamarádem vyrazily na dlouho pouť, kde prvním problémem bylo dojet na Italské hranice přes Slovinsko aniž bychom museli platit za dálnici. Ve Slovinsku totiž všechny značené cesty vedou na dálnici Úžasný. Na vytoužené hranice jsme se ale i přesto dostali v relativně krátké době.

Po té už jsme jeli téměř přes polovinu cesty podél pobřeží Itálie. Byla to krásná podívaná, kterou vřele doporučuji. Jediná věc co mi po cestě vadila bylo neustále omezování rychlosti zhruba na 60 km/h a spousty policistů s radary. Všem těmto úskalím jsme se zdárně vyhli abychom v zápětí mohli dojet k převrácenému návěsu od kamionu, který blokoval celou silnici. naštěstí pro nás tam bylo pár menších místeček jak tuto nehodu objet a tak jsme frčeli dál. Poté již v Itálii naslédovalo poslední natankování, které bych díky kamarádovi nezplatitl protože paní nebrala platební karty, jelikož sem natankoval pod 20 Eur - důvod byl jednoduchýÚžasnývíc se do motorky nevešlo.

Po přejezdu Italsko - Rakouské hranice, jsem ujeli ještě několik desítek kilometrů a našli si pěkné ubytování s příjemnou paní recepční, která byla ochotná a poskytla i garáž pro naše stroje.

Následující den jsme před odjezdem zjistili, že jsme zhruba o 80km dále než jsme původně měli být. Naštěstí v Rakousku nemají nesmyslně omezené rychlosti a tak sme to zvládli zhruba za hodinku a byli jste tam kde sme být původně měli Úžasný Po té jsme už bez problému dojeli na místo určení - GROSSGLOCKNER. Byla to fantastická podívána s velmi luxusní cestou na vrchol. Oto hůře se pak jelo dolu z kopce.

Poté co jsme sjeli do údolí nás již přivítalo sluníčko a krásné teploučko a také nepříjemná bolest v uších v důsledku převýšení Úžasný Dali jsme tedy oddychovou a svačinovou pauzu a frčeli směr Německo a Česká republika. Navrat domů bylo kolem desáté hodiny večerní a upřímě jsme litovali, že ještě nejsme v Chorvatsku, jelikož počasí co nás přivítalo v ČR bylo v celku chladné Úžasný 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama