Prosinec 2011

Dovolená na motorkách 2011 - 3.část

24. prosince 2011 v 12:53 | Olan |  Z cest
Ahoj lidi,

Mám tu pro vás další pokračování z dovolené n motorkách, který jsme uskutečnili letošní rokÚžasný
Cestu do cílového místa jsem vám již popsal v předchozích částech, proto bych se dnes rád věnoval okolí Rovinje.
Nevím zda se to dá nazvat městem nebo městycem, každopádně v Rovinji to vypadá hezky. Pláže jsou sice kamenité (větší kameny) ale přístup do vody byl perfektní. Pláže ke konci sezóny nebyly některak přeplněné a tak byla možnost být jak na slunci tak ve stínu, pod borovicemi.

Trefili jsme i na příjemné počasí, takže celý týden bylo teplo a krásně svítilo sluníčko - tedy až na den odjezdu ale otom vám napíši jindy Úžasný Samozřejmě jsme celý týden pobytu netrávili jen u moře ale šli jsme se podívat do centra Rovinje. Centrum je velice pěkné a vřele doporučuji návštěvu místní kostela. Za 10 kun se dá vylézt až na místní zvoničku, kde je nádherný výlet na celé centrum a jeho okolí. Pokud někdo nemá rád výšky tak by tento výstup měl zvážit. Věž je celkem vysoká a na vrchol věže se jde po fošnových schodech , které mají velmi úzké stupně. které vypadají že každou chvilku prasknou Úžasný . Proto většina lidí kouká kam šlape a to je kámen úrazu. Tím jak koukáte na nohy tak vidíte krásně až do přízemí - nic pro slabší povahyUsmívající se - za výstup to rozhodně stojí Usmívající se

V příštím pokračování bych se rád věnoval dalšímu výletu do tamního zálivuUsmívající se Rozhodně se máte naco těšitÚžasný.
Dovolená na motorkách 2011 - 2.část

21. prosince 2011 v 16:29 | Olan |  Z cest
Zdravím,
Přináším vám pokračování příběhu z dovolené, který volně navazuje na 1část dovolené na motorkách 2011.

Do Lublaně jsme dojeli ve 21:50 takže to bylo těsně před vypršením rezervace. Pán, který měl daný penzion na starosti byl však velmi hodný a už nás vyhlížel. Dokonce nám nabídl i garáž pro zaparkování motorek Usmívající se. Ubytování bylo pěkné a za slušnou cenu. Uvařili jsem něco teplého k snědku a poté už byla jen příprava ke spánku Usmívající se.

Druhý den jsme si s kamarádem přivstali a šli udělat menší úpravu na mé motorce. Úprava se týkala vyndání tlumení z výfuků, které na tomto výletu začlo zlobit už pře Rakouskem. A tak jsme se zdárně do toho pustiliUsmívající se

Po menších úpravách a probuzení všech účastníků výletu jsme vyrazili směr Chorvatsko. Po cestě jsme ještě udělali pár zastávek na občerstvení a natankování motorek.
Cesta krásně ubíhala až jsme se dostali k hranicím kde byly krásné kolony aut. Díky motorkám nás to trápit nemuselo a tak jsme všechny předjeli a přs hranice nás pustili bez kontroly dokladů. U hranic byla také naše poslední zastávka, při které sme naplánovali zbytek trasy a také došlo k výměně oblečení, jelikož tam měli krásné teploUsmívající se.
Zhruba do hodinky už jsme dorazily do našeho hlavního cíle odkud jsme vyráželi nejen k moři ale také na další výlet, o kterém vám napíši v dalším pokračování Úžasný

Dovolená na motorkách 2011 - 1.část

5. prosince 2011 v 16:57 | Olan |  Z cest
Ahoj lidi,

Už jsem dlouho nepřispěl na blog žádným článkem tak to dnes napravím.
Článek se jmenuje dovolená na motorkách. Hlavní cíl této cesty bylo Chorvatsko a konkrétně oblast pod názvem RovinjUsmívající se.
Start byl 29. srpna v brzkých raních hodinách, při kterých nás zpočátku doprovázelo chladné počasí a nepříjemná mlha. Ta se ovšem za Benešovem u Prahy začala rozpadávat a na cestu nám svítilo příjmné sluníčko.

První zastávka byla neplánovaná v Třeboni v jižních Čechách, kvůli zapomenuté nabíječce na telefon (později stejně vyhořelaÚžasný) Další zastávka byla až téměř u hranic u benzinové pumpy kde proběhlo i následné občerstvení.
Dále jsme pokračovali dle navigace po okresních silnicích v Rakousku. Bohužel navigace si to přebrala trochu jinak a tak nás vedla po malinkých vesničkách a mi ztráceli čas k našemu prvnímu plánovanému cíli ubytovaní. I přes všechna úskalí jsme měli krásnou vyhlídkovou jízdu. Silinice v Rakousku nemají žádnou chybu a ani v deklarovaných vesničkách. Jízda po Rakousku byla opravdu pohádkou Usmívající se.
Při této krasojízdě nám docházel čas, jelikož jsem museli být do 22h ve Slovinsku v městě Lublaň. Proto jsme pozměnili plány a rozhodli se cestovat i po dálnici. K vytoužené dálnici to bylo ještě daleko a za tmy jsme se teprve blížili ke státním hranicím. Před hranicemi byli úžasné serpentiny, které ovšem mému HD tak nelahodilyÚžasný Po té jsme se napojili na Slovinskou dálnici a pádili do Lublaně....

Jestli sme tam dojeli včas se nechte překvapit v příštím pokračování článku.