Říjen 2008

VW Scirocco dojmy z jízdy :-)

27. října 2008 v 16:08

Jak jsem slíbil tak plním. Fotky a postřehy z výstavy o tomto autě už jsem na blogu uváděl. Jediné co tomu scházelo, byly jízdní dojmy. Dnes jsem měl tu čest osobně řídit tento ďábelský vůz. Byl to dvoulitr v automatu. Jediné čeho jsem si při jízdě všímal bylo jak míjím jednotlivá auta.Byl to úžasný pocit kdy v režimu sport jsem na čtyrku letěl po dálnici 180 km/h a i na dále byl motor při chuti zrychlovat. V tomto režimu motor řadil při prudkém sešlápnutí plynu až na hranici červeného pole tedy při 7000 otáčkách. Při rychlosti 180km/h mi ani nepřišlo, že frčím tak rychle - ještě že nebyli nikde policajti.
Co se týká podvozku nemám co dodat. 120km/h jsem říznul výjezd z dálnice a drželo stále jak přibité. Podvozek se dá nastavit do režimu sport nebo komfort. Volil jsem sport jednoznačně.
Spotřeba by se měla pohybovat kolem 8 litrů. To jsem nemohl vyzkoušet, jelikož kdo měl nikdy nohu na plynu tohoto vozu tak ví proč. Jezdit s tímto autem na spotřebu nemá smysl.
Fotky už vám jsem dávat nebudu jen jednu pro ty co nevědí o jakém autě mluvím. A kdo neví tak ať mrknou o několik článků zpět a tam je podrobnější rozbor.(viz.scirocco na výstavě)

Poslední výprava do výstavišť v Holešovicích :-)

23. října 2008 v 8:00 Akcičky
Jsem tu opět s dalším pokračováním výstavy v Holešovicích. Tentokrát sem vložím zbytek fotek, protože díky autoshow zdržuju článek, který by se měl věnovat tuningu z Panenského Týnce. Hold to bude opožděně ale, jelikož končí sezóna tak bude na co vzpomínat.
Fotky již nebudu komentovat, obrázek si můžete udělat sami z fotek pod článkem. Jen na okraj zmíním, že uvidíte novou Ibizu, Kia Ceed, Citroëny a mnoho dalšího. Nebudou zde chybět ani auta z USA, které dováží firma Denker.
Když sem vás ochudil o text tak to trochu využiju a povím vám co nás bude čekat. Rád bych jsem vložil fotky z tuning srazu z Holešovic, dále bych se podělil a lehký trucktrial. Do rubriky akcičky ještě přibude tuning sraz v Panenském Týnci opět v několika kategoriích. V rubrice Z jiného soudku by se mohla objevit moje cesta do Německa kam se jedu podívat na výrobu kuchyní.
S tím vším počítám do konce listopadu, pokud to půjde tak jako nyní. No a prosinec s Lednem to asi bude malinko útlum díky vánocům a silvestru ale měl bych aspoň v plánu najít letošní nej auta, nej kola, a nej interiér. Ale to už je plánování hodně velké, proto se radši nechejte překvapit.

Čína na Autoshow

22. října 2008 v 14:51 Akcičky
Zdravím lidičky,
Mám tu pro vás další fotky z Autoshow v Holešovicích. Přemýšlel jsem jestli to má cenu dávat články o jednotlivých značkách, ale pak jsem usoudil, že by to bylo podobné jako kdybych tu rozepisoval jednotlivé auta.
Proto tu mám další kategorii a tu bych pojmenoval "Čína v Evropě". Jak jsem se přesvědčil na vlastní oči nízká cena odpovídá kvalitě. Na pohled tyto vozy nevypadají nejhůř ba naopak vypadají celkem dobře. Bohužel po usednutí do vozu jsem změnil rezolutně názor. Aby se v interiéru ze světlé kůže (pokud to tedy vůbec kůže byla) objevovaly černé prvky a ještě k tomu nehezky zpracované, to bylo na mě moc. Další negativní stránkou bylo usednutí na sedačky. Pohodlí jim nemůžu upřít, ale, co se mi nelíbilo, bylo opět zpracování. Kůže na sedadlech byla zmuchlaná jak kdyby se jednalo o univerzální potah.
Můj názor je ten, že peníze bych do těchto značek nevrazil. To už je lepší jsi koupit nějakou ojetinu. Někdo může namítnou, že většina značek se už dělá u východních sousedů. Ano to souhlasím. A jako příklad uvedu Citroën C- crosser. Sice je "citron" vyráběn tak daleko a kvalitně je to nikde jinde.
Doufám, že Čína zůstane v Číně a unás se budou prodávat, až budou mít opravdu co nabídnout.Sice jsou peníze až na prvním místě jak se říká ale zvážil bych jestli v tomhle případě by peníze hráli roli.

Škodovka na Autoshow

21. října 2008 v 10:18 Akcičky
Na další pokračování o autoshow, jsem si zvolil vozy od koncernu Škoda. S chutí říkám, že i škodovka měla co nabídnout. Objevily se zde novinky v podobě nového Superbu a faceliftované Octavie. Bohužel nato, že měli pronajatý celý prostor v prostřední hale, se tu objevily jen tyto novinky a zbytek mi přišlo, jak když jsem se vrátil o rok zpět. Nadruhou stranu to mělo výhodu větší přehlednosti.
Pokud bych se dostal jen na okraj k jednotlivým novinkám tak u Superbu bych rád zmínil několik věcí. Super design, který určitě Superbu prospěl a díky tomu se určitě stane tvrdším konkurentem ostatním vozů ve své třídě. To, že je v autě dostatek prostoru apod. to už známe z minulé verze. Ovšem i interiér dostal značných změn očemž vás přesvědčí fotky pod článkem.
U Octavie se jednalo jen o facelift, v podobě jiných světlometů, přední masky, zadních svítilen a interiéru podobnému Superbu atd. viz popis Autosalon Paris 2008.
Samozřejmostí je i Fabia, která se tu objevila. Ale jak jsem řekl podobné jak minulý rok, takže nejni pomalu očem psát. Jen bych tu zmínil verzi s bílo střechou. Tato varianta se mi líbí, ale ještě by to chtělo vychytat, aby nebyl vidět tak výrazně přechod mezi jednotlivými barvami.Ovšem kdo někdy něco stříkal lakem tak ví že to taková sranda není, proto by se to nechalo i odpustit už jen pro ten nápad.
To je asi tak vše o škodovkách a těším se na příští rok, ve které by se měli objevit další novinky.

Volkswagen na Autoshow v Holešovicích

20. října 2008 v 9:54 Akcičky
Zdravím lidičky,
Přináším vám další fotky z Autoshow v Holešovicích. Jen na okraj bych rád zmínil, že veškeré plánované výstavy by se měli konat podle plánu, takže motorky určitě stihneme. No ale zpět k minulé výstavě. Dnes vám sem hodím zbytek fotek aut, které patří do koncernu VW. Konkrétně jse jedná o VW GOLF VI řady, VW Jetta, a VW Passat CC. Už zde nebudu podrobně rozepisovat jednotlivá auta, jelikož by to bylo nadlouho a na další fotky by se hned tak nedostalo.
Proto jen krátce k jednotlivým vozům. Nová řada golfíka mi přišla velmi povedená, a pokud někdo říká, že je to stejné jak V řada tak nemá oči. Samozřejmě, že spousta dílů pochází z páté řady ale celkový vzhled auta je jiný. Nejvíce kde se mi líbí pokrok, oproti páté řadě je záď automobilu, kde byli protažené světlomety - to se opravdu povedlo.
Co se týče vozu VW JETTA. Musím konstatovat že mě moc nenadchl ale tím neříkám, že by byl ošklivý. Bohužel tento typ mi nic moc nikdy neříkal, proto si budete muset udělat názor sami z fotek.
No a nakonec je bonbónek v podobě VW PASSAT CC. Dvěma slovy řečeno "luxusní cabrio". Tato verze je hodně povedená a doplňuje vozy vyšší střední třídy. Kdybychom k tomuto vozu přidaly ještě VW EOS tak s radostí konstatuju, že volkswagenu prostě cabria jdou.

Výstaviště Holešovice v plamenech

17. října 2008 v 9:42
Zdravim lidi.
Mám tu pro vás špatnou novinku. Výstaviště, na kterém se konala letošní Autoshow, je do polovina vyhořelá. Spekuluje se otom, že požár byl založen úmyslně. Ale jak to bylo to se asi obyčejní lidé nedovědí ale okolí jistého politika otom určitě něco vědět bude No ale to kdo skym válčí nejni podstatné. Podstatné je to že levé křídlo Průmyslového paláce lehlo popelem.

Pro výstaviště v Holešovisích je to určitě velká rána.A i mi jse můžeme modlit aby se do března příštího roku našlo minimálně náhradní řešení jak zabezpečit výstavu Motocyklů co jse má konat.
Uvidíme nezbyde nám nic jiného než doufat.

VW Scirocco na výstavě v Holešovicích

15. října 2008 v 10:32 To nejkrásnější
Dnes jsem si říkal co probrat trochu podrobněji z výstavy v Holešovicích. Volba prvního auta byla pro mě jasná. Vw Scirocco bylo jedno z aut. Na které jsem se těšil. Škoda jen, že jsem si nemohl vyzkoušet, jak se v něm jede. Možná časem udělám výlet do prodejny Vw a otestuju ho.
Dojmy, které jsem však stačil na tomto autosalonu nabrat jsou výborné. Krásný design a kvalita zpracování jak interiéru, tak exteriéru dodává tomuto autu jistou dávku elegance. Základní cena tohoto vozu sice začíná na 499 900,- ale s tou základní výbavou co má si myslím, že je to cena velmi přijatelná. Hodně bych se rozmýšlel, jestli jít do VW Golf VI řady nebo právě do Scirocca.
Základní výbavu tu zde vypisovat nebudu jelikož ji můžete najít kdekoliv na internetu. Ale pár věcí tu zmíním, abych vás trochu namlsal. Takže v základu se objevují 17 palcová litá kola, čelní a boční airbagy, radio na CD, sportovní podvozek, halogenové světlomety, klimatizace Climatic. Srdíčko v základní výbavě obstarává motor 1.4 TSI 90kW což je po přepočtu 122 koníků. Samozřejmostí je šestistupňová převodovka. Mohl bych pokračovat samozřejmě dále, ale více se dozvíte na www.volkswagen.cz .
Design exteriérů se velmi povedl. Vše uvidíte na fotkách pod článkem. Scirocco oplývá skvělými sportovními tvary, které podtrhují ostře řezané linie karoserie. V přídi již nenajde znak v masce jako je to u většiny VW. Tentokrát je netradičně umístěn na kapotu vozu. Z boční části vypadá auto velmi elegantně, co se týče zádi, ta je jedním slovem perfektní.
Poslední zmínka padne na interiér. Interiér je elegantně propracován, avšak by neškodilo dotoho dát více nápadu. Samozřejmě že vyšší výbavou se interiér promění k nepoznání. Přední i zadní sedačky jsou vyrobené z kvalitních materiálů a na výběr je spousta potahových materiálů. Místa na zadních sedadlech je dostatek jak na nohy, tak nad hlavou, Vystupování a nastupování je komfortní díky dobrému sklápěcímu mechanizmu předních sedadel. Jedinou výtku bych měl k vysoké hraně zadního kufru, která vznikla díky krátkému zadnímu víku. Při vykládání těžších předmětů bych to bral jako zádrhel. Na druhou stranu, nevím, kdo by do takového auta nakládal něco těžkého.
To jsou asi tak ve stručnosti moje postřehy z VW Scirocca. Pokud budu mít tu možnost se sním svézt tak tady určitě najdete článek z jízdních dojmů. Myslím si že VW Scirocco nedělá svému staršímu předchůdci ostudu a dovedl bych si ho představit jako zdatného nástupce mému Golfíku. Už jen šetřit.

AUTOSHOW Praha 2008

14. října 2008 v 15:58 Akcičky
Zdárek lidi. Od 9. 10 až do 12.10 2008 se konala na pražském výstavišti v Holešovicích výstava automobilů, užitkových vozů a tuningových automobilů. Pro zpestření se konal i mini sraz Truck trialu .
Dojmy z této akce mám v celku dobré Našlo se zde spoustu automobilových novinek, krásných slečen, a rádoby natuněných aut Největší zájem na Autoshow byl asi o oranžového rapida, u kterého pózovala slečna v namalovaném oblečení Bylo opravdu na co koukat. Ovšem i jiné automobilky nezahálely a ke svým modelů přistavily krásné slečny. Nejvíce mě zaujali u Seata a Ferarri
Ale nebojte nekoukal jsem jen na slečny a kontroloval jsem i auta co mě opravdu zajímali a na které jsem se těšil. Můj největší zážitek byl z Vw Scirocco ale našli jse tam i jiné pěkné značky.
Co se týče negativních stránek této výstavy. Nenadchlo mě zabírání výstavních míst čínskými značkami. Opravdu horší auta jsem nepotkal (určitě uvidíte z fotek v některém z článků). Díky tomuto jsem tam nezahlídl vozy Ford, Chevrolet apod.
Jinak to bylo vynikající a organizace neměla chybu. Fotky zde najdete postupně a dnes začneme netradičně těmi slečnami tak si to užijte a těšte se na další fotky, které tu budou co nevidět.

AUTOSALON PARIS 2008

3. října 2008 v 15:28 Akcičky
Zdárek lidičky. Doufám, že jste postřehli novinku co jse odehrává v hlavním městě Francie.Pro ty, kteří nevědí, o čem mluvím jedná se o výstavu automobilů všech značek na Pařížském autosalonu. Dle mého názoru se jedná a jeden z nejhezčích autosalonů v Evropě. K vidění je spousta unikátních studií ale i vozidel, které půjdou do sériové výroby. Jelikož jsem zastánce vozů VW tak mě potěšila šestá série VW Golf nebo nové VW SCIROCCO. Za zmínku však stojí i Škoda Octavie. Škodovka prodělala výrazný facelift přední masky a světlometů. Dle mého názoru tento facelift určitě Octavii pomohl. Ovšem ani ostatní koncerny nezaháleli. Například hodně povedená novinka Ford Fiesta nebo Focus RS. Fiestička dostala perfektní kabátek jak v exteriéru, tak v interiéru. Co se týče interiéru je jedním slovem luxusní , krásně ergonomicky zpracovaný. Samozřejmě je i více novinek k vidění než jsem tady zmínil. Bohužel nejsem účastníkem této akce, takže nemám vlastní dojmy. Nezbývá mi nic jiného než shlédnout některé novinky na Autoshow v Praze . Pokud se na ní dostanu tak udělám vlastní článek, s dojmy, které na mě tato akce zanechá.Nyní vám ukážu malinko fotek, vyskytujících se na internetu. Zbytek shlédnete na www.news.auto.cz .