Profesionálové :-)

24. června 2007 v 20:26 |  Filmy a auta
Zdravíme vás lidičky :-) Po dlouhém uvažování padlo rozhodnutí :-) Vznikla rubrika s názvem Filmy a auta. Tak sem jen písnu malinkatý nástin toho co se tu bude dít.Mělo by to být asi takto.V televizy běží filmy kde se vyskytují krásná auta, tyto filmy si vyberu a pokusim se otom sestavit co možná nejzajímavější článek.Pokud se chcete zapojit budu moc rád :-)

První filmek, který bych rád probral do hloubky (hlavně auto :-)) jse jmenuje Profesionálové.
Myslím si že tento film zná asi každý a kdo ne tak potomto článku to bude určitě napravené :-)Tak vzhůru do toho ať je hotovo :-)

The Professionals

Film vznikl roku 1977 ve Velké Británii. Patří to do sekce Akční / krimi ale to však asi víte že :-) Producent tohoto filmu jse jmenoval Brianeme Clemensem. Celkem se natočilo 57 epizod a myslím si že se dostal do povědomí velkého celku lidí.Tento film vás zavede do prostředí tajné služby CI5.Tato tajná služba má povoleno použít jakéko-li metody k tomu aby přišly na kloub různým případům terorismu,nájemných vražd, podvodů apod.Tato skupina však papírově neexistuje.CI5 vede člověk se jménem George Cowley.Je to svérázný člověk, který sedí na správném místě.K ruce si vzal dva vycvičené borce.Je to prima dvojka a jmenují se Bodie a Doyle.Bodie je typ člověka milující zbravně a menší šarvátky, naopak Doyle více než pěsti používá hlavu a dbá na zdravou výživu. No a jak to jistě znáte tak protiklady se přitahují :-)No ale spíše bych chtěl mluvit o autě zviditelněném v tomto filmu.Nejčastěji byl vidět vůz pod názvem Ford Capri.
Tři vozy z tohoto filmu byly k vidění v roce 1999 na Ford Fair v Oxfordu
Zajímává vás historie tohoto vozu popřípadě i tunigové verze? Pokud ano tak si počkejte na další pokračovaní :-)
No tak už jsme tu zas :-) A s námi je tu ta slibovaná historie tohoto krásného kousku :-)

FORD CAPRI 2.3 V6, r.v.1978
Tento evropský vůz dosáhl u motoristické veřejnosti velkého úspěchu. Prodával se úctyhodných 17 let.
V roce 1964 Ford představil levný sporťák pod názvem Ford Mustang.Zásluhu na tomto voze měl Lee Iacocca (víceprezident společnosti Ford).Tento vůz byl tak cenově dostupný že jsi ho v USA mohl dovolit každý.Mustang měl tři druhy karoserie několik druhů motorů a samozřejmě i několik stupňů výbavy.Pod křídly Carla Shelbyho se stoho stal plnohodnotný závodní vůz na závodní okruh.
V tuto dobu co slavil Mustang své úspěchy v USA se připravoval Ford Capri na podobné úspěchy na Evropském kontinentě.Ford volil stejnou strategii a to udělat levný, krásný sportovní vůz dostupný všem.A tak se v roce 1969 narodilo toto krásné auto :-)Pro tento vůz byl ušit krásný kabátek v podobě čistých a hladkých linií.Ale i přesto se po dobu výroby ještě dvakrát změnil (získal zadní výklopné dveře - kufr).Motory se pohybovaly od 1297 ccm (řadový čtyřválec) až po 2994 ccm (vidlicový šestiválec).Nabízel dokonce i manuální a automatickou převodovku.
Co zjistíme při pohledu na tento skvost? :-)
Ford Capri asi nenechá chladným žádného milovníka krásných vozů. Sportovní vzhled nám udává vyška vozu, která je daleko menší než u jiných vozů. Řidič se dívá přes rozměrnou kapotu s vydutím nad karburátorem.Ze předu nás nejvíce zaujme přední maska se čtyřmi agresivně vyhlížíjícími světlomety.No e největší zážitek zažijete po nastartování, když se začne z výfuku linout krásný, dunivý zvuk.
A jak to vypadá v interiéru? :-)
Při otevření dveří usednete do kokpitu :-) v šedé barvě. V interiéru je i přesto vliv amerického stylu.Interiér a vlastně i celý vůz je zpracován velmi dobře a nezapře německou preciznost a kvalitu.Vše lícuje tak jak má nikde nic nevrže.Hold němci jsou němci že :-)Věnec tříramenného volantu má hladký a tvrdý povrch. Ale tato maličkost se ztratí hnedle jak přišlápneme pedál plynu :-) Co se týče přihrádek na různé věcičky (bordel) tak na tu dobu je to rozhodně ucházející.
A co jízdní vlastnosti? Stojí to vůbec zato? :-)
Fordík má vynikající dynamické vlastnosti a to díky slušnému krouťáku.Při fofrování do zatáček na sebe upozorní podvozek s tuhou zadní nápravou s listovými pery. (stále nemluvíme o nákladním voze).I přesto je jízda perfektní a dobré umístění těžiště dodá Fordíku vynikající stabilitu.

No a tuningové verze budou :-) Ale až zas příště.
Tady jsou slibované tuningové fota :-) A kdyby jste třeba do komentáře písly jestli je to dobrej nápad tato rubrika nebo ne byl bych vděčný.Snad to někdo aspoň čte :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 girlforspeed a/k/a No Diggity girlforspeed a/k/a No Diggity | E-mail | Web | 24. června 2007 v 20:52 | Reagovat

:o) To je kára :-D

2 girlforspeed a/k/a No Diggity girlforspeed a/k/a No Diggity | E-mail | Web | 26. června 2007 v 21:12 | Reagovat

tak to by se mohl rovnat našemu Reníku, jak by řekl tatík:o))

3 Olan Olan | 26. června 2007 v 21:15 | Reagovat

No dovol je to německá preciznost :-) to bys němce s nějakym reníkem urazila :-))

4 Martin Martin | 8. července 2007 v 12:26 | Reagovat

Parádní nápad tahle rubrika, Olane.

5 girlforspeed a/k/a No Diggity girlforspeed a/k/a No Diggity | E-mail | Web | 22. července 2007 v 20:30 | Reagovat

jo je to super nápad:o) toto tady...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama