Červen 2007

Omluvenka :-)

30. června 2007 v 21:02
Zdravíme vás lidičky.Já a drobek se teď na tejden zdejchnem za hranice a nebudeme mít u sebe net takže stránky teď budou v útlumu. Ale mezitím co tu nebudem tak vás požádáme aby jste se zapojily do ankety co tu vidíte. Klikněte naco chcete a můžete přidat i komentář.Jseme zvědavý jestli se po týdnu dozvíme něco new. Děkuji a za týden se tu z drobkem znovu přihlásíme :-)

Profesionálové :-)

24. června 2007 v 20:26 Filmy a auta
Zdravíme vás lidičky :-) Po dlouhém uvažování padlo rozhodnutí :-) Vznikla rubrika s názvem Filmy a auta. Tak sem jen písnu malinkatý nástin toho co se tu bude dít.Mělo by to být asi takto.V televizy běží filmy kde se vyskytují krásná auta, tyto filmy si vyberu a pokusim se otom sestavit co možná nejzajímavější článek.Pokud se chcete zapojit budu moc rád :-)

První filmek, který bych rád probral do hloubky (hlavně auto :-)) jse jmenuje Profesionálové.
Myslím si že tento film zná asi každý a kdo ne tak potomto článku to bude určitě napravené :-)Tak vzhůru do toho ať je hotovo :-)

The Professionals

Film vznikl roku 1977 ve Velké Británii. Patří to do sekce Akční / krimi ale to však asi víte že :-) Producent tohoto filmu jse jmenoval Brianeme Clemensem. Celkem se natočilo 57 epizod a myslím si že se dostal do povědomí velkého celku lidí.Tento film vás zavede do prostředí tajné služby CI5.Tato tajná služba má povoleno použít jakéko-li metody k tomu aby přišly na kloub různým případům terorismu,nájemných vražd, podvodů apod.Tato skupina však papírově neexistuje.CI5 vede člověk se jménem George Cowley.Je to svérázný člověk, který sedí na správném místě.K ruce si vzal dva vycvičené borce.Je to prima dvojka a jmenují se Bodie a Doyle.Bodie je typ člověka milující zbravně a menší šarvátky, naopak Doyle více než pěsti používá hlavu a dbá na zdravou výživu. No a jak to jistě znáte tak protiklady se přitahují :-)No ale spíše bych chtěl mluvit o autě zviditelněném v tomto filmu.Nejčastěji byl vidět vůz pod názvem Ford Capri.
Tři vozy z tohoto filmu byly k vidění v roce 1999 na Ford Fair v Oxfordu
Zajímává vás historie tohoto vozu popřípadě i tunigové verze? Pokud ano tak si počkejte na další pokračovaní :-)
No tak už jsme tu zas :-) A s námi je tu ta slibovaná historie tohoto krásného kousku :-)

FORD CAPRI 2.3 V6, r.v.1978
Tento evropský vůz dosáhl u motoristické veřejnosti velkého úspěchu. Prodával se úctyhodných 17 let.
V roce 1964 Ford představil levný sporťák pod názvem Ford Mustang.Zásluhu na tomto voze měl Lee Iacocca (víceprezident společnosti Ford).Tento vůz byl tak cenově dostupný že jsi ho v USA mohl dovolit každý.Mustang měl tři druhy karoserie několik druhů motorů a samozřejmě i několik stupňů výbavy.Pod křídly Carla Shelbyho se stoho stal plnohodnotný závodní vůz na závodní okruh.
V tuto dobu co slavil Mustang své úspěchy v USA se připravoval Ford Capri na podobné úspěchy na Evropském kontinentě.Ford volil stejnou strategii a to udělat levný, krásný sportovní vůz dostupný všem.A tak se v roce 1969 narodilo toto krásné auto :-)Pro tento vůz byl ušit krásný kabátek v podobě čistých a hladkých linií.Ale i přesto se po dobu výroby ještě dvakrát změnil (získal zadní výklopné dveře - kufr).Motory se pohybovaly od 1297 ccm (řadový čtyřválec) až po 2994 ccm (vidlicový šestiválec).Nabízel dokonce i manuální a automatickou převodovku.
Co zjistíme při pohledu na tento skvost? :-)
Ford Capri asi nenechá chladným žádného milovníka krásných vozů. Sportovní vzhled nám udává vyška vozu, která je daleko menší než u jiných vozů. Řidič se dívá přes rozměrnou kapotu s vydutím nad karburátorem.Ze předu nás nejvíce zaujme přední maska se čtyřmi agresivně vyhlížíjícími světlomety.No e největší zážitek zažijete po nastartování, když se začne z výfuku linout krásný, dunivý zvuk.
A jak to vypadá v interiéru? :-)
Při otevření dveří usednete do kokpitu :-) v šedé barvě. V interiéru je i přesto vliv amerického stylu.Interiér a vlastně i celý vůz je zpracován velmi dobře a nezapře německou preciznost a kvalitu.Vše lícuje tak jak má nikde nic nevrže.Hold němci jsou němci že :-)Věnec tříramenného volantu má hladký a tvrdý povrch. Ale tato maličkost se ztratí hnedle jak přišlápneme pedál plynu :-) Co se týče přihrádek na různé věcičky (bordel) tak na tu dobu je to rozhodně ucházející.
A co jízdní vlastnosti? Stojí to vůbec zato? :-)
Fordík má vynikající dynamické vlastnosti a to díky slušnému krouťáku.Při fofrování do zatáček na sebe upozorní podvozek s tuhou zadní nápravou s listovými pery. (stále nemluvíme o nákladním voze).I přesto je jízda perfektní a dobré umístění těžiště dodá Fordíku vynikající stabilitu.

No a tuningové verze budou :-) Ale až zas příště.
Tady jsou slibované tuningové fota :-) A kdyby jste třeba do komentáře písly jestli je to dobrej nápad tato rubrika nebo ne byl bych vděčný.Snad to někdo aspoň čte :-)

Klub StreetChallenge

21. června 2007 v 20:32 Akcičky
Zdravim všechny lidi rádi bychom ,,tzn.Olan a zástupce autíček Drobek :-)´´Vás pozvali na akcičku, kterou pořádá Klub StreetChallenge.Pokud se chcete dozvědět víc tak čtěte následujících pár řádek.

Pokud máte zájem o auta -tak vás určitě bude zajimat klub StreetChallenge, který pořádá závody v Praze. Jsou to závody na čas, za který účastníci (týmy) musejí projet několika kontrolními body a přijet do cíle. V závislosti na typu závodu na těchto kontrolních bodech můžou být úkoly, které každý zůčastněný tým musí splnit, nebo tam musí něco najít apod. U tohoto druhu závodů se vyplatí nejen vlastnit dobré a výkonné auto, ale hlavne znalost města, znalost nejrůznějších druhů zkratek, posadit vedle sebe dobrého navigatora a mít dobrou náladu. StreetChallenge je spojení automobilových závodů a skvělé zábavy. Více informací o těchto závodech a pravidla najdete na www.streetchallenge.unas.cz Dne 7.7.2007 se v Praze uskuteční závod typu "Herní StreetChallenge" pod názvem "Agent 007 - James Bond..." Pokud se chcete zúčastnit - více informací na www.streetchallenge.unas.cz Pokud máte nějaký klub, máme zájem o výměnu bannerů a tlačítek. Také zde máte možnost vytvoření reklamy na vaší vlastní akcí nebo sraz v našem fóru v rubrice "Akce jiných klubů".

Zajímá vás také co to je StreetChallenge?
Street Challenge je druh Street Racingu (pouliční zavody). Tento typ závodu se dělí na několik druhů. Jsou to závody na čas, za který účastníci (týmy) musejí projet několika kontrolními body a přijet do cíle. V závislosti na typu závodu na těchto kontrolnich bodech můžou být úkoly které každý zůčastněný tým musí splnit, nebo tam musí něco najít apod. U Street Challenge závodů se vyplatí nejen vlastnit dobré a výkonné auto, ale hlavne mít znalost města, znalost nejrůznějších druhů zkratek, posadit vedle sebe dobrého navigatora a mít dobrou náladu. Street Challenge je spojení automobilových závodů a skvělé zábavy. Například Herní Street Challenge je zajímaví tím, že se odehrává podle určitého příběhu a musí se při něm plnit zábavné úkoly. Nebo Street Challenge "Liška" při kterém musí myslivci (učastníci) najít "Lišku" (pohybující se po části města auto organizátora). Zůčastnit se těchto závodů může každý*. Tyto závody nejsou nezákonné, protože neporušují žádný zákon, ale zároveň nejsou legální protože je nelze zlegalizovat. Více informací a registraci najdete na
www.streetchallenge.unas.cz

Tak lidičky co si otom myslíte? My myslíme, že by to nemuselo bej marný.:-) Pokud se přihlásíte tak přejem hodně štěstí.

VW Golf IV

18. června 2007 v 15:29 Prodám
Kámoš z VW clubu prodává svého golfa a tady k tomu je nějakej popis a fota.
Výbava :
VW Golf IV Variant TDi , 66kW + chip 85kW ,rok 2000 , v OTP 1999 , dovoz z Německa od známého , najeto 165000 km , ( poslední tři roky víc v garáži než na silnici ) , modré barvy ,

Vnitřek :
klimatizace manuál , centrál na dálku vč. alarmu + pager na mobil , servo , loketní opěrka , pedály GTI , DVD + stropní TV , radio Alpine , 8x repro Pioneer , tuba Axton , zesilovač Pioneer , výškově stavitelné sport. sedačky , kožený volant , tempomat , PC polodot , folie , 4x airbag , ABS .

Z venku :
Přední nárazník R32 , mračítka Rieger , černé světla vč. xenonů , ostřikovače světel , hagusy , brzdy ATE , stavitelný podvozek Weitec , ALU kola RH Crossline 19" + pneu 215/35/19 , stěrače Aero , zadní spoiler V6 origo . řidičovo zrcátko stejné jako pravé.

Jinak jsou hotový rozvody , nové čerpadlo ( bylo za super cenu ) , náplně , filtry , no prostě jsem se o něj velice dobře staral , všechny věci jsou měněny po 10,000km .

Cena se vším jak jsem napsal je 300,000,-

Ukaž čim jezdíš :-)

18. června 2007 v 11:06 Ukaž čim jezdíš
Lidi rád bych sem dal fotky autíček se kterejma jezdíte nebo které máte rádi.Nejni to závislé na tuningu stačí když to auto vypadá krásně a nejni v žalostném stavu.Tak pokud se chcete pochlubit tak pošlete fota na OlanB@seznam.cz a já je jsem frknu :-) No a kdyby k tomu bylo pár řádek např.obsah,rok výroby,úpravy které proběhly no a nějakou veselou historku co jste z vašim autíkem zažily tak by to bylo úplně dokonalé.
Tak aby se to tu trošku začalo hýřit fotkama,začnu svym mazlíkem :-)
Je to VW Golf IV 1.4 16V.Název je celekem dlouhý tak mu říkám drobek :-)Už spolu řádíme rok a kousek bez nehod a poruch:-) Díky tomu dostává dárky v podobě úprav :-) Ptáte se jaké? No tak jsou to: Kola obuté do botiček o rozměru 205/50 R16; potom by jsem tu měly nějaké ty podložky jejichž tl. je 25mm (v předu) a 30mm (v zadu);změnu vzhledu zajistily spojlery vyrobené z laminátu vytvořené podle formy od firmy Seidl, no a prahy ty už jsou z ABS plastu a ty dodala firma JOM.Prdelku ještě zvýrazňují diodové svítilny od firmy JOM.Co se týče interiéru tak tam se změnily jen koberčky udělané na zakázku a potahy.Ještě sem zapoměl zmínit věk je mu 8 let takže to ještě nejni žádnej stařeček a už nachodil 108 000km :-)a výbava?no tak taková skoro standartní: ABS, čidla deště,alarm na DO.No a nejkrásněkší je večer to osvícení červeno modrou konbinací.Už sem toho asi napsal dosti tak aby vás to neunavovalo tak sem hodim nějaké ty fota.Jo pokud budete komentovat ať kladně nebo záporně zanechte vulgarit :-)
Tak teď sem vám dal vizi jak by to asi mělo vypadat.Pošlete veškeré značky nemusí to být zrovna VW.Jo a ten zážitek byl asi nejhezčí když sme blbly na parkingu po čerstvém pádu sněhu :-)
no nebojte je to taky drobek jen se na zimu převléká :-) jo a tady je ještě odkaz jelikož tahle fota neudává tu atmošku :-)zimní driftíky
Tak se lidi nebojte a posílejte budu se těšit.
No a máme tu další kárku . :-)
Škoda Felicia (Felda),která se narodila před 11 lety.Je to 1.3 LXI s 50kW při 5000 ot.Zatím seriovka a majitel sem plánované úpravy nechce psát dokud si nebude jístý že budou :-) Nač se tady chvástat něčím co zatím nejni že :-)No ale zpět k autu.Barvu má červenou v techničáku psanou jako červená - romantická :-) a údajně je to prej jako Ondrova duše, takže nám tu asi něco jiskří mezi nima.A díky této lásce se Felda dočkala menších kosmetických úprav v podobě lakovaných zrcátek (lakováno rukou majitele) decetní tunigové nálepky a mlhovek, které autu dodají eleganci a samozřejmě se i čas od času hodí že?úďajně se tam nalezne i mírná koroze ale letost bude vše opravené a bude opět vypadat jak když sjela z výrobního pásu :-)Jinak jsem svědkem že si sní Ondra vyhraje už si dokonce opravoval blatník proděravěný korozí ale letos to musí opravit jelikož spěch se nevyplácí ale oto je pak člověk moudřejší:-)No tak ted už jen ty fotky ze kterých se přesvědčíte,že ikdyž jde o seriovku tak to patří ke krásným autům.A proto si myslím že Ondrova spokojenost je na místě:-)
Tak co vy nato lidičky? Myslím že nádhera ne?
Konečně se nám to tu rozjíždí a velmi rád vám představuju další auto :-)Tentokrát však nezůstane na Evropském kontinentě ale zabrousíme až do Ameriky kde se tento krasavec narodil :-) Ptáte se co to je a kde sem to vzal? No hned vám odpovím :-)
Je to Lincoln Navigator a foto dodal kámarád z chatu.Jak už sem řekl místo narození je v Americe a rok narození je 2000.Takže je to zatím cucák mezi dosavadními auty v tomto článku:-) No nato ale jak je mladej tak to žádnej drobek není (omlouvám se spoluautorovi :-) )váží 3215 kg. Zrychlení z 0 na 100 má celekem slušnou a to 12s. Říkáte nic moc? zkuste si na sebe dát takovou váhu a zrychlit :-)Jinak maximálka je 234 km/h a výkon je úctyhodných 370 hp,to už je slušná stáje že ? :-) O zastavení tohoto kolosu se starají kotoučové dvoupístkové brzdy.Říká se že kola dělají auto a u této ameriky to platí na 100%. Jsou fakt nádherné,vyrábí se pouze na tento model.Rozměr 305/35 R24.
No myslím že to byl krásný výlet že? No to jsem zvědav kam pojedeme dále :-)Welcome

18. června 2007 v 8:49
Zdravim vás lidičky a vítám vás na těchto stránkách.Snad se vám bude aspoň trošičku líbit.Jsou to moje začátky tak se nezlobte za nějaké ty zkažené drobnosti :-) .No a ná úvod vám chci ukázat z čeho byl vymyšlen název blogu.
Tak tohle by měli být autoři :-) Jinak pokud tu budou nějaké hrubky tak zato může ten stříbrný autor.Málo chodil do školy :-) tak před každou hrubkou radši zavřete oči.
Děkujeme za pochopení a přejeme příjemnou zábavu.